BMW uzupełnia ofertę serii X. Bawarczycy wprowadzą model X4

BMW x4

Niemcy wprowadzają kolejny model z serii X. Tym razem to X4, które ma być tańszą alternatywą dla sportowego crossovera jakim jest model X6. Czy tego rzeczywiście oczekiwał od BMW rynek? Sprawdziliśmy to.

BMW X4 przypomina nieco X6, chociaż linia dachu oraz tył nawiązują bardziej do modelu z serii 5 w wersji GT. Samochód powstał na bazie płyty podłogowej swojego mniejszego brata, tj. modelu X3.

BMW zdradza konfigurację techniczną

Do tej pory dowiedzieliśmy się, że nowe BMW X4 otrzyma przynajmniej 3 jednostki benzynowe, odpowiednio o pojemnościach: 2,0 (184 KM), 2,0 (245 KM) oraz 3,0 (306 KM). Poza tym, do wyboru klienta Bawarczycy oddają także 3 silniki wysokoprężne o mocach: 313 KM, 190 KM oraz 258 KM.

Oficjalna prezentacja modelu już niebawem podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Stanach Zjednoczonych. Cena modelu nie jest na razie znana.

gravatar logoMoim zdaniem BMW powinno skupić się na flagowych przedstawicielach swojej marki. Dlaczego nadal nie ma wznowienia serii 8, tylko się chłopaki skupili na zapełnianiu numerów począwszy od 1? Dla mnie, to co ostatnio robi BMW woła o pomstę do nieba. Niedługo będą sprzedawali swoje auta z serii 0 za 50 tys. Żaden z tego segment Premium.

gravatar logoTeż jestem zdania, że to wszystko idzie nie w tę drogę, w którą powinno. Niemcy powinni starać się tworzyć konstrukcje ponadprzeciętne, a z tego co widzę - zaczynają bawić się w stylistykę jak VAG, czyli każdy kolejny model prawie identyczny do poprzedniego. Niebawem X4 będzie nie do odróżniania od X5, a X3 od X4. Co za czasy.