Temat: Chcę kupić niewielkie auto miejskie

Muszę się ostatecznie zdecydować na zakup niewielkiego auta, które będzie użytkowane tylko na terenie miasta. Musi być niewielkie (bo dla żony) i tanie w eksploatacji. Zastanawiałem się nad hybrydą, ale nie wiem czy to dobry pomysł, bo zdania internautów na ten temat są podzielone. Myślicie, że Yaris dobrze się spisze w tym segmencie?

gravatar logoYaris jest bardzo dobrym, wytrzymałym autem miejskim. Możesz rozważyć też zakup Peugeota 206 lub jakieś młodsze Punto - szczególnie ten ostatni ze względu na tanie części, ale zrobisz jak chcesz. Zawsze możesz też wziąć coś z grupy VAG'a, ale tutaj może być różnie jeśli chodzi o awaryjność.

gravatar logoZastanów się nad VW Golfem IV generacji z silnikiem TDi - mało awaryjne, ale to też zależy na jakich odcinkach jeździsz po tym mieście, bo może sprawdzi się tylko benzyna. Pomyślałbym na twoim miejscu jeszcze ewentualnie nad Seatem Ibizą/VW Polo lub Skodą Fabią - to w zasadzie wszystko to samo.

gravatar logoYaris jest spoko, ale jak się coś zepsuje to ani serwis, ani części do tanich nie należą. Ktoś wcześniej tam proponował Peugeota 206 - daj sobie spokój z Francuzem, bo jak będziesz miał wymienić zawieszenie, to będziesz musiał zapłacić naprawdę grube pieniądze. Może ewentualnie VW Fox?

gravatar logoSiostra ma Yariskę i bardzo sobie ją chwali. Mało pali w mieście, zawieszenie dobrze pracuje, nic nie stuka - generalnie na plus bardzo. Wcześniej zastanawiała się nad Fabią, ale wiem, że z tymi to jest różnie - I generacja miała poważne problemy z uszczelkami drzwi i woda lubiła wlewać się na dywaniki, potem pojawiała się pleśń i inne problemy.