Jak dbać o opony? Przeczytaj nasz raport specjalny

opona samochodowa

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy jak ważną rolę przy codziennej jeździe ogrywają przy bezpieczeństwie. Dobre „gumy” pozwalają na komfortową jazdę i krótkie drogi hamowania podczas groźnych sytuacji na trasie.

Właściwa eksploatacja jest najważniejsza

Aby opony zachowywały swoje naturalne właściwości należy o nie odpowiedni dbać. Celem przedłużenia ich żywotności powinieneś przede wszystkim zmieniać je w odpowiednim czasie. Zaniedbanie czasu, który wymaga już podmianę opony letnie może spowodować już nadmierne zużycie zimówek.

Przy wysokiej temperaturze te ostatnie bardzo szybo się ścierają, co będzie za rok czy dwa kosztować Cię dwa razy tyle. W lecie koniecznie nanoś na opony preparaty impregnujące boczną część gumy, a sam samochód stawiaj w miejscach zaciemnionych. Warto, abyś nigdy nie zostawiał samochodu solidnie opartego o krawężnik. W ten sposób opony szybko się odkształcą. Do podobnego zjawiska może dojść w trakcie gwałtownego wjeżdżania na podwyższenia.

Kolejnym czynnikiem, który ujemnie wpływa na stan opon jest ich nieprawidłowe ciśnienie. Zarówno zbyt wysokie jak i zbyt niskie jest powodem niewłaściwego procesu ściernego.

http://tyczynscy.com/ Byłem ostatnio na olejecastrol.com.pl i zaintrygowało mnie pozytywne podejście do marki castrol

gravatar logoMoim zdaniem po prostu trzeba dbać o odpowiednie ciśnienie i przechowywać opony w odpowiednich warunkach już poza sezonem. Poza tym trzeba byłoby zaznaczyć, że dla właściwej eksploatacji opon niebagatelne znaczenie ma także sama geometria i jakość zawieszenia. W przeciwnym wypadku opony mogą się zużywać w znacznie krótszym tempie.