Kabriolet. Czy to nadwozie dla każdego?

Volvo

Wiele osób marzyło o samochodzie ze zdejmowanym dachem. Cabrio śni się wielu młodym osobom, dziś nie jest to zakup nieosiągalny. Na rynku wtórnym znaleźć można przynajmniej kilka modeli, po które może sięgnąć nasz polski Kowalski.

Wrażenia estetyczne, a praktyka

Pierwsze auto, które trafia pod młotek jest dobrze znany wszystkim fanom motoryzacji Peugeot 206 w wersji CC. Pod jego maską skrył się stu czterdziesto konny silnik oraz delikatny lifting wnętrza, który może zachęcająco wyglądać także dla mężczyzn. Okazuje się, że auto posiada całkiem komfortowe jak na ten próg cenowy wyposażenie oraz dobry sprzęt audio.

Na wielki plus zasługują skórzane fotele oraz rozmiary auta, które znakomicie sprawuje się w miejskich korkach. Używane można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Jedną półkę wyżej stoi kolejny francuz, a jest nim Renault Megane CC. Mniejsza o dziesięć koni mechanicznych moc od poprzednika refundowana są większe gabaryty i nieco lepszy standard wyposażenia. Niestety koszt używanego modelu waha się w przedziale od trzydziestu do nawet osiemdziesięciu tysięcy złotych. Na osoby, które oczekują sportowych wrażeń i najwiższego komfortu jazdy czeka z pewnością BMW 3. Auto dysponuje dynamicznym, bo dwustu trzydziesto konnym motorem oraz napędem na tylnią oś. Jego cena zaczyna się już od około pięćdziesięciu tysięcy, ale za tą cenę warto rozejrzeć się za czymś mniejszym – BMW może mieć w tym wypadku naprawdę dużą historię za sobą.

tabliczki do znaków drogowych wynajem aut

gravatar logoWydaje mi się, że w naszej szerokości geograficznej kabriolet to raczej kiepski wybór. Niestety, ale sytuacja wygląda tak, że z miękkim dachem można jeździć tylko późną wiosną, albo latem. Potem samochód nadaje się tylko do ukrycia pod dachem garażu, bo inaczej eksploatacja takiego nadwozia może być bardzo, ale to bardzo kosztowna.