Kiedy warto kupić opony używane?

opona samochodowa

Zakup opon samochodowych to dość duża inwestycja. Jej koszty można w znaczny sposób obniżyć między innymi poprzez zakup opon używanych. Kiedy, jednak warto się na nie zdecydować?

Pierwszym aspektem, na który warto byłoby zwrócić uwagę w kwestii opon używanych jest przede wszystkim wysokość bieżnika. Dla osób często wyruszających w długie trasy preferowany jest bieżnik ponad 4 mm.

Kolejna sprawa to równomierność zużycia bieżnika. Jeśli bieżnik jest bardzo bardziej zużyty na przykład od zewnątrz możemy mieć pewność, że w znacznym stopniu zwiększy się droga hamowania. Obniża się także komfort oraz stabilność prowadzenia.
Przed dokonaniem zakupu warto przypatrzeć się fakturze gumy. Jeśli jej powierzchni ma niepokojące guzki lub innego rodzaju zgrubienia będziemy musieli liczyć się z problemami podczas wyważania. Tego typu cechy wpływają również na zwiększenie poziomu hałasu oraz wywoływanie drgań przenoszących się w negatywny sposób na zawieszenie.

Pewność jazdy może zapewnić jedynie założenie na jednej osi opon z tym samym bieżnikiem o podobnym poziomie zużycia. Zbyt duże dysproporcje mogą zaowocować między innymi złą zbieżnością.

Jeśli decydujemy się na zakup opon używanych nie powinniśmy brać pod uwagę tych ponad 3 letnich. Są to wskazania nie tylko specjalistów oraz doświadczonych kierowców, ale również producentów. Po tym czasie opona niestety tracie wiele swoich pozytywnych wartości oraz cech.

Przy zakupie używanego ogumienia głównym wyznacznikiem powinna być także cena. Często zdarza się, że opony używane przez krótki czas sprzedawane są po cenach zbliżonych do sklepowych. W takiej sytuacji nie warto decydować się na zakup. Lepiej zapłacić nieco więcej i w autoryzowanym salonie otrzymać wielomiesięczną gwarancję. Na wszystkie wyżej wymienione aspekty naprawdę warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Jedynie dzięki nim istnieje możliwość znalezienie właściwych opon, które posłużą nam jeszcze przez kilka sezonów.

wypożyczalnia pomp wyciszonych

gravatar logoUważam, że handlowanie oponami używanymi powinno być w Polsce zakazane. Takie ogumienie rodzi wysokie niebezpieczeństwo nie tylko dla samego kierowcy, ale wszystkich członków ruchu.