Kupię: auto do 40 tysięcy złotych dla syna

Witam wszystkich,
mój 18 letni syn niedawno zdał prawo jazdy w związku z tym chciałbym mu kupić jakieś cacuszko do nauki jazdy. Tak jak w temacie mam budżet około 40 tyś zł czyli 9500 euro. Chciałbym aby nie było to auto zbyt dynamiczne za to by było duże i wygodne, by młody mógł nas z żoną z imprezy wozić.

Ja jeżdżę Audi A6 Avant z 2000 roku, ale młodemu z wiadomych względów nie pożyczkę. Nie chcę by mi go przerysował czy nagniótł, nie mniej u mnie się nim poruszać i właśnie mniej więcej takich gabarytów szukam. Nie ma to być żaden SUV, ani żaden mały golf czy też inny volkswagen. Ma to być auto codziennej jazdy by młody mógł spokojnie nim jechać do szkoły i z powrotem.

Zastanawiałem się nad kupnem Mercedesa z E klasy takiego z rocznika mniej więcej 2003-2006. Myślałem o silniku 2.2 no maksymalnie 3.2 by się młodemu kasa na tankowanie nie skończyła. Niekoniecznie musi być na pełnym wyposażeniu, chętnie kupię nawet podstawowe wersje.

Przede wszystkim chce kupić niemieckie auto bo są dobre, myślałem też o BMW serii 5 z silnikiem 3.0 i koniecznie w dieslu. Myślałem też ewentualnie o jakiejś Skodzie lub drugim Audi, ale wiem, że on nie chciałby takiego auta jak ma stary.

Szukam przede wszystkim czegoś mocnego i solidnego, takie żeby młody nie musiał się zbytnio martwić o naprawy bo to mądry dzieciak i sam sobie wiele zrobi. No i wykluczam modele awaryjne oraz z dziwną przeszłością. Mam nadzieję, że mi coś podrzucicie z góry dzięki za wszelkie pomysły;).

tesla s forum Wynajem samochodów Modlin