Nietypowa pasja: kolekcjonowanie zabytkowych samochodów

Ferrari

W Polsce moda na kolekcjonowanie starych samochodów istnieje od połowy XX wieku, gdy zaczęto w szerszym kontekście mówić o produkcji pierwszych polskich samochodów wyprodukowanych w Warszawie.

Gruntowna renowacja samochodu

Posiadanie Syrenki czy polskiego Fiata było już wielkim osiągnięciem, nic więc dziwnego, że samochody te dosłownie i w przenośni przeszły do historii. Dzisiaj bowiem niezwykle trudno jest znaleźć fana motoryzacji, który posiadałby taki samochód w swoim garażu – zwykle goszczą one u ludzi naprawdę zafascynowanych tych tematem, których stać na zakup zabytkowego auta oraz co najważniejsze, na jego prawidłowe utrzymanie.

W przeciwieństwie do nowych modeli stare samochody wymagają zupełnie innych zabiegów związanych z dbałością o nie – innych lakierów, past a nawet środków do czyszczenia, zwłaszcza elementów wewnętrznych jak tapicerki. Można co prawda wymienić je na nowe i czyścić współczesnymi środkami, ale tym samym traci się całe wnętrze samochodu i jego zabytkowy klimat. Aby tego uniknąć warto zatem poświęcić kilkadziesiąt złotych na specjalne środki czyszczące i dzięki temu odnowić stary samochód zachowując przy tym wszystkie jego właściwości.

strona www

gravatar logoJeśli mam być szczery to ostatnim pomysłem, jaki przyszedłby mi na myśl to właśnie wkładanie kasy w jakieś stare samochody. Samochód jest od tego, żeby jeździł, a nie stał i przysłowiowo pachniał. Nie rozumiem kolekcjonerów, ale jak ktoś woli patrzeć na auto niż nim jeździć, to jego sprawa.