Nismo zajęło się usportowieniem modelu Juke

Juke Nismo

Nissan Juke Nismo RS został oficjalnie wprowadzony do sprzedaży. Cena modelu na razie nie jest jeszcze znana, ale wiemy już co znajdzie się pod maską usportowionego Juke'a.

Nowego Nissana Juke'a Nismo RS mieliśmy okazję zobaczyć podczas ostatnich targów motoryzacyjnych w Genewie. Usportowiony crossover ma wiele wspólnego ze swoim pierwowzorem pod względem mechanicznym, bowiem pod maskę trafiła jednostka benzynowa o pojemności 1,6 l, która dostarcza kierowcy 218 KM i moment obrotowy na poziomie 280 Nm. Ostatecznie Nismo zmieniło także standardowy układ wydechowy, zmodyfikowało zawieszenie oraz hamulce.

Dyskusyjne wzornictwo

Nismo zmodyfikowało Juke'a także jeśli chodzi o nadwozie. Znajdziemy tutaj dodatkowe nakładki na lampy oraz kilka innych detali, które nie występują w standardowym wyposażeniu. Samochód otrzymał lakierowane lusterka w kolorze czerwonym, a także pozostałe rozszerzenia na listwach progowych i obu zderzakach.

gravatar logoWedług mnie to ten samochód w wersji zarówno podstawowej jak i usportowionej wygląda tragicznie. Nie wiem kto musiałby mnie zmusić do wydania pieniędzy na coś takiego. Po prostu dramat - w ogóle niby usportowiona wersja, a wygląda prześmiewczo jak tuningowane w Polsce Golfy i Calibry.

gravatar logoDziwię się, że Nismo bierze się za tak słaby segment jaki reprezentuje Juke. Przecież ten samochód nie ma nawet regulacji poziomu kierownicy. O czym my w ogóle tutaj mamy mówić? Nie podoba mi się i to bardzo, nawet jakby Mercedes przykleił na niego znaczek AMG i wrzucił 5-litrową jednostkę benzynową to nadal jest to marny Juke.