Nowa Fabia dopiero w 2015r.?

Czeski producent podał już oficjalny komunikat na temat daty premiery kolejnej generacji Fabii. Model zostanie zaprezentowany dopiero jesienią 2014r., ale auto ostatecznie pojawi się w salonach sprzedaży dopiero w pierwszej połowie 2015r.

Zagraniczne media donoszą, że III generacja Skody Fabii pojawi się prawdopodobnie w I kw. przyszłego roku. Koncern VAG'a ma zaprezentować jednak ten model w końcu tego roku.

1,5 miliona sprzedanych egzemplarzy?

Z szacunków podanych przez producenta wynika, że po wprowadzeniu nowej generacji Fabii i modelu Superb (premiera w podobnym terminie do Fabii) - Skoda chce sprzedawać 1,5 miliona egzemplarzy samochodów osobowych rocznie.

gravatar logoNie dziwię się, że poza Fabią, Skoda spieszy się także z premierą nowej Superb, bo aktualny lifting całkowicie oszpecił to auto. Zrobili to na szybko i efekt jest jaki jest - znacznie lepiej wyglądała poprzednia wersja sprzed liftingu - głównie przód (teraz ten wielki, chromowany grill wygląda po prostu śmiesznie).

gravatar logoMam nadzieję, że dadzą radę, bo aktualna wersja nadwoziowa jest już na rynku chyba już sześć lat - owszem, był niewielki lifting, ale trudno doszukiwać się jakichś konkretnych poprawek. A co do Superb to się nie zgadzam, moim zdaniem teraz wygląda ten samochód o wiele lepiej.