Nowe Audi TT Quattro Sport Concept już jest. Model zaprezentowany podczas targów w Genewie

Audi TT

Podczas ostatniego Salonu Samochodowego w Genewie, Audi zaprezentowało nowość - model TT w wesji Quattro Sport Concept, czyli znacznie lepszą wersję w porównaniu do TTS.

Audi Quatrro Sport Concept otrzymało napęd na obie osie, znacznie twardsze zawieszenie oraz silnik o pojemności 2 litrów TFSI, który oddaje do dyspozycji kierowcy w sumie 420 KM oraz moment obrotowy na poziomie 450 Nm. Samochód rozpędza się do pierwszych 100 km/h w czasie niespełna 4 sekund, co jest m.in. zasługą stosunkowo niewielkiej wagi - niespełna 13500 kilogramów.

TT Quattro Sport Concept ma niewiele wspólnego z bazową wersją

Z informacji udostępnionych przez producenta, Audi wiele pracy poświęciło m.in. projektowaniu rozłożenia masy nowego TT Quattro Sport Concept. W efekcie Niemcy zdecydowali się na usunięcie zestawu audi, podłokietników, a także kilku innych elementów.

Samochód został wyposażony w kubełkowe fotele z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa.

lakier kameleon malowanie kask shoei

gravatar logoDziwnie prezentuje się według mnie przedni grill, ale to pewnie kwestia gustu. Poza tym nie wiem po co wsadzać 420 KM do samochodu, którego gabaryty jednoznacznie wskazują jego zastosowanie - jazda po mieście przez kobietę. Nie wiem, czy jakikolwiek facet miałby frajdę z kupna tego auta.

gravatar logoZa to mi bardzo podoba się wnętrze - jest bardzo oryginalne jak na Audi, mogliby jtrochę chromu zdjąć ze środkowego panelu, ale i tak jest nieźle. Całkiem niezły ten model i to nie prawda, że nadaje się tylko dla kobiet - wystarczyłoby że przejechałbyś nim dwa, trzy kilometry i pewnie nie chciałbyś z tej TT-ki wyjść.