Nowy Bentley w bardziej kompaktowym rozmiarze? To niewykluczone

Bentley

Bentley stara się o nową grupę kliencką. To już kolejny producent klasy Premium, który zdecydował się na wprowadzenie na rynek tańszego i bardziej kompaktowego modelu. Znamy już pierwsze szczegóły.

Z informacji podanych przez producenta wynika, że w ofercie marki Bentley pojawią się nowe modele i już za 4 lata do sprzedaży trafi niewielkie coupe, które może być jednocześnie najtańszą konstrukcję w portfolio.

Niewielki Bentley nie będzie tańszy?

Eksperci oceniają, że niewielkie coupe Bentleya będzie prawdopodobnie znacznie tańsze od wiodących konstrukcji. W odpowiedzi na komentarze rynku, Rose - przedstawiciel komórki marketingu Bentleya przekonuje, że chociaż producent pracuje nad niewielkim modelem, to nie znaczy, że będzie tańszy.

gravatar logoMoim zdaniem to fatalnie, że Bentley rzeczywiście pracuje nad mniejszym modelem. Uważam, że coraz gorzej mają się marki premium, bo wprowadzają do swoich ofert auta, które równie dobrze mogłyby znaleźć się w portfolio grupy VAG'a, albo w salonach Opla. Żenada Bentley. Czekam na kolejne generacje potężnych limuzyn, a nie kompakty.

gravatar logoFakt - kolejna marka, która zdecydowała się na zejście z poziomem. Już można dostrzec co dzieje się z Audi, BMW i Mercedesem (chociaż ten ostatni i tak wychodzi obronną ręką z tego segmentu). Również spodziewałbym się wprowadzenia kolejnego wydania limuzyny z silnikiem V12, a nie coupe. Słabo, nawet bardzo moim zdaniem.