Obalamy popularny mit: nieużytkowane auta starzeją się szybciej

Ferrari

Zdajesz sobie sprawę, że nieeksploatowany samochód także ulega poważnym awariom? Odstawienie pojazdu na parking i wsiadanie codziennie na rower jest sprawą naturalną w okresie letnim. Zakorkowane miasta nie pozwalają na komfortowe poruszanie się samochodem. Jeśli chcesz zostawić go w nieużytku na dłużej musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Zobacz, jak przygotować auto na dłuższy postój

Pierwszym problemem z jakim prawdopodobnie się spotkasz jest rozładowany akumulator. Kiedy zostawiasz samochód na kilka dni – ten nadal pobiera prąd, a ze względu na postój alternator nie ułatwi Ci pracy. Pamiętaj o odłączeniu panelu od radia oraz wszystkim sprzęcie podłączonym do gniazd od zapalniczki. Nawet auto alarm po kilkunastu dniach potrafi skutecznie osłabić poziom naładowania akumulatora. Warto doładować go przed dłuższym wyjazdem. Kolejnym krokiem będzie zabranie się za ogumienie.

Podjedź na stację benzynową i dopompuj opony, co pozwoli zniwelować prawdopodobieństwo ich odkształcenie w czasie postoju. Przy okazji zajrzyj na hamulce, korozja to pierwszy alarm, że auto stoi samopas nieco za długo. Bak zatankuj do pełna. Dzięki temu zapobiegniesz ewentualnemu pojawieniu się rdzy. Warto pomyśleć także o częstszych podmianach oleju silnikowego, ponieważ ten kiedy nie pracuje starzeje się znacznie szybciej od tego w użytku.

Renault Clio uprawnienia udt cennik kainer tłumiki Siemianowice

gravatar logoDokładnie - a potem sprzedają auta, które mają po kilka kilometrów zrobione, a w efekcie 99% z nich nie jest w stanie ujechać kilku kilometrów. Silniki z niewymienianym olejem, zawieszenie sparciałem, podobnie jak wszystkie pozostałe gumowane elementy. Auta, które stały przez 20 lat w garażu to prawdziwe złomny.