Odśwież swój samochód. Wykonaj kilka podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych

Ferrari

Czy możliwe jest, aby ze starego samochodu stworzyć zupełnie nowe i zgodne ze współczesnymi trendami auto? A dlaczego nie – obecnie w Polsce istnieje kilkadziesiąt warsztatów, które zajmują się tego typu przeróbkami i które przerabiają auta nie tylko od polskich klientów, ale też tych z zagranicy.

Zadbaj o swoje stare auto

Odnowa starego auta jest stosunkowo młodą dziedziną motoryzacji, którą zajmują się jedynie profesjonaliści. Nierzadko bywa bowiem tak, że stary samochód trzeba wyremontować dosłownie od A do Z co jest równoznaczne nie tylko z ogromnymi kosztami, co po prostu złożeniem auta od podstaw. Dlatego mechanicy zajmujący się tą działalnością muszą znać nie tylko współczesne modele samochodów, ich silniki, sposób działania czy całą konstrukcję, ale doskonale odróżniać też elementy składowe starszych aut, pochodzących nierzadko sprzed kilkudziesięciu lat.

W niektórych przypadkach konieczne jest nawet sprowadzenie eksperta spoza Polski, który specjalizuje się w jednym konkretnym modelu samochodu. Na czym jednak dokładnie polega taka odnowa starego auta? Pierwszym krokiem jest przede wszystkim rozebranie jego maski, drzwi, klapy bagażnika (jeśli go posiada) i reszty zewnętrznej konstrukcji. Trzeba je następnie oczyścić z rdzy, gdzieniegdzie dospawać brakujące elementy oraz od nowa polakierować na wybrany przez właściciela kolor. W tym samym czasie trzeba też przeczyścić oraz naprawić silnik oraz wszystkie znajdujące się w samochodzie instalacje i systemy. Dopiero tak odnowiony i złożony samochód można następnie oddać w ręce zadowolonego właściciela.

Jeśli są na tym świecie rodzaje hobby, które wymagają sporego wkładu finansowego, prawdziwej pasji oraz zmysłu do motoryzacji, to na pewno jest nim kolekcjonowanie... samochodów. I nie chodzi tu bynajmniej o samochody nowe, nowoczesne, współczesne, zgodne z obecnymi trendami w modzie, ale stare modele, nierzadko zabytkowe, pochodzące sprzed kilkudziesięciu lat.

Transportplanung Seven Star Express - Przesyłki Irlandia

gravatar logoDajcie spokój z odnawianiem starych auto - kto chciałby tym jeździć mi powiedzcie. Ja tam wolę kupić nowy samochód niż cały czas inwestować w stary, bo i tak w sumie nie wiadomo kiedy się rozpadnie na trasie. Sporo jeżdżę służbowo i nie wyobrażam sobie jeżdżenia dalej niż 100-300 kilometrów kilkunastoletnim autem. Takie jest moje zdanie.