Opony wielosezonowe. Czy to dobry wybór?

zima

Ostatnimi czas, wśród kierowców zapanował trend na stosowanie opon wielosezonowych zwanych również całorocznymi. Fachowcy niestety nie oceniają pozytywnie ich działania przed wszystkim ze względu na to że nie są w stanie zapewnić dostatecznego bezpieczeństwa an latem ani zimą.

W oponach wielosezonowych stosowana jest uniwersalna mieszanka gumowa na bzie krzemu i silikony oraz charakterystyczny, pozornie dostosowany do każdych warunków bieżnik. To połączenie sprawia, że w czasie lata droga hamowania znaczenie się wydłuża a zimą śnieg nie jest w ogóle odprowadzany z opony. Najczęściej zakup opon całorocznych uzasadniamy oszczędnością, ponieważ w roku zamiast dwóch kompletów opon kupujemy jeden. W rzeczywistości, jednak sytuacja wygląda znaczenie inaczej. opony wielosezonowe wykorzystujemy cały rok dlatego zużywają się bardzo szybko. Natomiast opony letnie i zimowe zakładamy średnio na pół roku dlatego zużywają się znacznie wolniej.

Można więc powiedzieć, że kierowanie się pozorną oszczędnością nie ma najmniejszego sensu. Najważniejsze na drodze, szczególnie w przypadku osób będących często w trasie powinno być bezpieczeństwo. Opony całoroczne świetnie sprawdzają się w tak zwanych warunkach średnich, jednak w skrajnych mogą stanowić ogromny problem. Zbyt wysokie i zbyt niskie temperatury, która często obserwujemy szczególnie w europie środkowej obniżają ich funkcjonalność oraz skuteczność. Potwierdzają to nie tylko eksperci, ale również zwyczajni kierowcy oraz testerzy na wielu stronach internetowych magazynach. Zakup opon letnich i zimowych to inwestycja na kilka lat (w zależności od intensywności ich użytkowania). Z reguły opony całoroczne wytrzymują tylko połowę tego czasu.

Oczywiście dobranie właściwego rozwiązania zależy tylko i wyłącznie od nas, ale czasami warto zapoznać się z opiniami doświadczonych w tym temacie osób. Porady warto zasięgnąć również u pobliskiego wulkanizatora lub w stacji kontroli pojazdów. Ogumienie wpływa na nasze bezpieczeństwo, z którym nie można igrać.

wynajem busa tarnów Firma spedycyjna

gravatar logoUważam, że jeśli ktoś np. porusza się wyłącznie po mieście, to opony wielosezonowe są wystarczające, a przy tym bardziej ekonomiczne.