Podstawy ekonomicznej jazdy. Sprawdź je

skoda fabia monte carlo

Każdy z nas chciałby posiadać samochód o dostatecznie wysokiej ilości koni mechanicznych pod maską i jednocześnie spalający takie ilości oleju napędowego jak jednolitrowa jednostka. Sposobem na to jest jedynie ekonomiczna jazdaę.

Jak jeździć oszczędnie?

Pierwszym warunkiem, o który powinniśmy zadbać to odpowiedni stan techniczny samochodu. Warto pamiętać o filtrach powietrza, paliwa i oleju. One wszystkie mają duży wpływ na to ile samochód będzie palił w trakcie naciskania na pedał gazu. Jednym z ważniejszych czynników jest także ciśnienie w oponach. Zbyt niskie jest przyczyną nawet o dziesięć procent wyższego spalania. Zawsze należy utrzymywać takie, które odpowiada bieżącemu obciążeniu pojazdu. Większe kiedy jedziemy w dwie osoby, a mniejsze kiedy zabieramy się w podróż w piątkę. Nieprawą jest, że powolne naciskanie pedału gazu przyczynia się do obniżenia kosztów jazdy.

Powinieneś dynamicznie przyspieszać i zmieniać odpowiednio przełożenia biegów. Przykładowo dla silnika benzynowego powinieneś zmieniać biegi już przy około dwóch i pół tysiącach obrotów na minutę. Zastanów się czy nie warto jechać na wyższym biegu, to może się opłacić. Warunkiem na przykład do wrzucenia piątego biegu przy prędkości sześćdziesięciu kilometrów na godzinę jest zerowe obciążenie silnika – to jest brak przyspieszania. Warto, abyś zaczął hamować silnikiem. Zdejmij nogę z gazu, spalanie przy takim położenie jest marginalne. Wyrzucając wszystkie śmieci z pojazdu, wyłączając silnik na skrzyżowaniu oraz oszczędzanie na głośnym działaniu radia i aktywnej klimatyzacji także możesz wiele zyskać.

myjemy parą łódź http://wagi-rolnicze.pl/wazenie-pojazdow/pojazdy-i-sprawdzanie-obciazenia

gravatar logoGeneralnie spokojna i oszczędna jazda jest tylko dla lamuchów, którzy nie mają pieniędzy, żeby móc zalać samochód benzyną regularnie. Nie ma co się oszukiwać, ale jeśli ktoś lubi jeździć i to jego pasja, to nie będzie jechał na trasie 70 km/h na 5. biegu. Tak to wygląda.