Polerowanie zaniedbanego lakieru. Jak się za to zabrać?

Fiat Panda

Jednym z niewielu sposobów na polepszenie stanu wizualnego samochodu przed sprzedażą jest odnowienie powłoki lakierniczej.

Stara powłoka lakiernicza wymaga odpowiedniej pielęgnacji

Dzięki odpowiedniej konserwacji, z naszego auta możemy wycisnąć nawet kilka tysięcy złotych więcej za kilka godzin naszej pracy. Musimy zacząć od dokładnego umycia pojazdu. Do tego nie sprawdzą się myjki typu car share. Trzeba dokładnie, najlepiej gąbką z szamponem wyczyścić wszystkie powierzchnie. Niedopuszczalnym jest, aby na lakierze zostały ślady kurzu, a tym bardziej piasku czy błota.

Po dokładnym myciu auto należy osuszyć. Teraz można zająć się polerowaniem. Na rynku jest wiele maszynek, które pomagają wypolerować samochód do oczekiwanych efektów. Tych nie osiągniemy robiąc to ręcznie. Jeśli nie posiadamy odpowiedniego sprzętu można wybrać się do lakiernika lub zakładu, który specjalizuje się w kosmetykach samochodowych. Polerowaniem ścieramy drobną warstwę lakieru, dlatego jeśli nie posiadamy doświadczenia – ten zabieg lepiej oddać specjaliście. Zabierasz się do tego sam? Odpuść sobie polerki oscylacyjne. Co prawda nie kosztują wiele i można je nabyć w prawie każdym sklepie motoryzacyjnym to nie uzyskasz nim odpowiedniego rezultatu.

zwolnice

gravatar logoPolerowanie starego lakieru jest bezcelowe moim zdaniem. Szkoda pieniędzy - jeśli naprawdę powłoka jest w fatalnym stanie to nic jej nie pomoże jak ponowne lakierowanie i w zasadzie tyle. Nie ma co marnować pieniędzy w inwestowanie w już zaniedbane auta.