Rosną ci wydatki na auto zimą? Sprawdź ile wydajesz na płyn do spryskiwaczy

zima

W okresie zimowym nie tylko wzrasta zużycie paliwa, okazuje się, że stacje benzynowe podnoszą ceny innych swoich produktów. Często płyn do spryskiwaczy jest droższy od zatankowanego paliwa.

W momencie kiedy zaczyna padać deszcz lub śnieg, zaczyna się okres błota oraz chlapy rośnie zużycie płynu do spryskiwaczy. Stacje paliwowe wykorzystują sprzyjającą koniunkturę i drastycznie podnoszą ceny. W niektórych miejscach cztery litr płynu do spryskiwaczy potrafią kosztować nawet 36 złotych.

Stacje benzynowe podnoszą ceny na zimę

Jeżeli więc chcę się zaoszczędzić nawet do kilku set złotych w miesiącu warto kupować płyny w popularnych sieciach sklepów. Ich cena jest tam mniejsza nawet czterokrotnie. Okazuje się, że poza różnicą w zapachu tanie płyny są równie skuteczne co te z górnej półki.

Produkty niemarkowe nie tylko nie zamarzają, ale również czyszczą skutecznie szybę. Producenci zazwyczaj nie informują o składzie chemicznych swoich produktów, więc trudno pod tym względem je porównywać.

W okresie zimowym kiedy używamy o wiele więcej płynu niż w innych porach roku. Jeżeli więc kupi się ten ze stacji benzynowej może się okazać, że na danym odcinku drogi zużyty płyn kosztował więcej niż paliwo.

www.fleetcorp.pl/warszawa/rembertow/

gravatar logoFakt kiedyś to sprawdzałem :) wychodziło mi, że na 100 km zużyłem 10 litrów paliwa za 5 złotych i 80 litrów płynu za 4 zł za litr. Totalna maskara z tymi stacjami, dlatego tam nic nie kupuje. Wszystko na nich jest droższe niż w zwykłym sklepie i w sumie nie wiem dlaczego tak się dzieję. Chyba dlatego, że stacje są zbyt chciwe, chcą zarobić na klientach ile wlezie.