Tak prezentuje się nowa Skoda VisionC

Skoda VisionC

Mimo że większość osób odwiedzających stanowisko Skody podczas trwającego w Genewie Salonu Samochodowego oczekuje na prezentację III generacji Fabii, o tyle dość ciekawym konceptem wydaje się ekstrawagancki w swojej klasie VisionC.

Nowa Skoda VisionC jest na razie wirtualnym konceptem, który nie został zaprezentowany jeszcze na żadnych targach motoryzacyjnych. Z informacji podanych przez samego producenta, koncept jest ekspresyjny i wprowadza znacznie więcej dynamizmu niż w projektowanych do tej pory modelach marki Skoda.

Nowoczesny wygląd, ale pod maską tylko 1,4 TSI

Pod maską koncepcyjnej Skody VisionC miałby znaleźć się podstawowy silnik benzynowy o pojemności 1,4 z turbo o mocy 100 KM. Czesi spodziewają się, że auto może w przyszłości pojawić się także z fabryczną instalacją CNG (nie potwierdzono popularnego w naszym kraju LPG).

Zapoznaj się także z: Sprawdź nasz najnowszy dział ogłoszenia →

gravatar logoMuszę powiedzieć, że dość odważne posunięcie ze strony Skody. Może nie w tym lakierze, ale gdybym zobaczył ten concept w czarnym metaliku to VisionC od Czechów wygląda nieco jak Audi A7. Bardzo dobrze, że czeska Skoda sięga do coraz ciekawszego segmentu - kto wie, może za kilka lat taka SuperB będzie godnie rywalizowała z A6 albo A8?

gravatar logoSzkoda, że ma 2 pary drzwi - gdyby zrobić z tego coupe to myślę, że byłoby bardzo ciekawie. Czekam na kolejne informacje na temat VisionC - jestem ciekaw, czy Czechów stać na wprowadzenie tak odważnego projektu na rynek w Europie. Mimo wszystko trzymam kciuki, chciałbym zobaczyć to auto na drodze.