Temat: Jak bezpiecznie przewozić dziecko? [strona: 2]

gravatar logoMnie najbardziej mierżą te foteliki dla dzieci, nasze maleństwo strasznie znosiło podróże tak mocno przypięte. Może na początku odpuść sobie transport noworodka? Pamiętam jak naszego dzieciaka odbierałem ze szpitala, pierwsza jazda była strasznie stresująca. Żonę z dzieckiem wiozłem chyba 20 km/h przez miasto ;) To jest takie malutkie i kruche, ale potem ci przejdzie stres.

gravatar logoSłuchaj najgorszy jest pierwszy raz i pierwsze zapinanie do fotelika, a potem idzie z góry. Nie ma się czego stresować ;) dasz radę. Tylko pamiętaj o sprawdzeniu czy masz wyłączone poduszki powietrzne. To jest jedyne zagrożenia dla dziecka w czasie jazdy, nie tylko mówię tutaj o tych z przodu, ale też bocznych. Wydaje mi się, że w każdym aucie można je wyłączyć, ale nie jestem pewien.

gravatar logoA mi się coś wydaje czy foteliki nie są od iluś kilogramów dopiero? Moja kobieta jest dopiero w ciąży, ale zaczęłam już szukać czegoś do transportu „chwaścika” do domu. Do tej pory znalazłem jedynie foteliki od 3 kg. Czy może ktoś wie czy są mniejsze, albo gdzie można takie dostać? A może ktoś ma tutaj na forum do odsprzedania chociaż jeden mały egzemplarz takiego fotelika :P?

gravatar logoHej, słuchaj my mamy takie, ale nasze bliźniaki jeszcze w nich jeżdżą, napisz mi na prv kiedy będziesz potrzebował to ci odpowiem za ile. Tutaj ktoś pisał o przywiązywaniu dziecka chustom. Ciśnie mi się tylko pewne niekulturalne słowo na usta... Przecież takie dziecko może zostać zmiażdżone podczas hamowania, czy ty człowieku rozumu nie masz do końca?