Temat: Jak bezpiecznie przewozić dziecko?

Niedawno zrobiłem prawo jazdy, no i w międzyczasie urodziło nam się dziecko. Boje się je wozić możecie coś pomóc?

limousine chicago

gravatar logoCiekawe :) może do Hiszpanii się wybiorę jak powstanie ten obiekt. Co prawda nie bardzo odpowiada mi rollercoaster, ale chyba jakoś znajdę wenę by na niego wsiąść ;) Kurczę do ZEA można by było już teraz jechać, ale nie wiem czy mógłbym zabrać dziewczynę :P Podobno tam są jakieś restrykcyjne przepisy i byle pierdoła jest karana w bardzo brutalny sposób.

gravatar logoPierwsze pytanie czy masz auto z poduszkami powietrznymi i czy możesz je wyłączać? Zasada jest taka, że jeżeli jedziesz sam z dzieckiem to jest ono przypięte z przodu tyłem do kierunku jazdy. Natomiast z tyłu można wozić dziecko z fotelikiem przodem, oczywiście pod warunkiem że nie ma nigdzie poduszek powietrznych. W razie wypadku mogą one udusić dziecko.

gravatar logoZ innej beczki pytanie do was, czy istnieje jakiś inny sposób przewozu dzieci w aucie? Na przykład na kolanach? Mam auto ciężarowe i za żadne chiny nie ma w nim miejsca na przypięcie fotelika. Czy jest jakaś szansa, żeby maleństwo bezpiecznie przewozić z punktu A do pkt B? Może ktoś ma jakieś podobne doświadczenia w tej materii i chce się tym ze mną podzielić?

gravatar logoMy woziliśmy naszego maluszka jeszcze w wózku, ale podobno policja się tego strasznie czepia. Chyba fotelik to jedyne rozwiązanie, chociaż wydaje mi się, że kilkumiesięczne dziecko nie powinno poruszać się w ten sposób. Jeszcze woziłam dziecko przywiązane chustom z przodu do mnie i tak byłyśmy zapięte pasami, ale też nie wiem czy nie można za to dostać mandatu.

Kolejna strona tematu →