Temat: Tanie autko dla niewielkiej rodziny (jazda w mieście). Jakieś propozycje?

Szukam taniego w eksploatacji autka, którym robiłbym jakieś 6-7 tysięcy w mieście. Do użytku mojego i żony + małego dziecka. Głównie samochód na zakupy, wypad za miasto i poruszanie się do pracy. Zastanawiałem się nad Volvo F40, Focusem, Mazdą 3 i Astrą III. Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

gravatar logoZastanawiałbym się tylko nad silnikami benzynowymi. Spokojnie taka Mazda 3 albo Focus 1.6 wystarczą do komfortowego poruszania się po mieście. Moim zdaniem jednak najlepszą opcją będzie Astra III generacji z jednostką 1.6 - bardzo dobry model, wytrzymałe autko i tanie jeśli chodzi o ewentualne naprawy.

gravatar logoA nie zastanawiałeś się nad Skodą Fabią? Moim zdaniem warte rozpatrzenia tak samo jak VW Polo (droższe). Oczywiście gdybyś miał wybierać to tylko jednostka benzynowa 1.4 i bez turbo, bo w tych szybko pada rozrząd - a przynamniej w pierwszych rocznikach produkcyjnych. Ewentualnie rozważałbym zakup Audi A3

gravatar logoMazda to chyba dość szybko koroduje. Nie wiem czy nie warto pomyśleć o czymś o większych gabarytach. Może taka Zafira? Wiesz, na razie dziecko jest małe, ale z czasem taka Mazda 3 może okazać się zbyt mała nawet na niewielką rodzinkę - szczególnie gdybyście chcieli wybrać się np. na wakacje i dłuższą trasę.

gravatar logoJa bym strzelał w Astrę II generacji (ostatnie roczniki tam chyba z 2008 roku), albo III. To są przyzwoite auta i chociaż mają przeciętne osiągi, to silniki benzynowe dobrze znoszą krótkie odcinki. Moim zdaniem już za 25 - 30 tysięcy złotych wyrwiesz coś ciekawego. Porozglądaj się po okolicy.