Szwedzi zadłużają się na Wschodzie. Volvo pożyczka kapitał z chińskiego banku

Volvo

Zagraniczne media motoryzacyjne podają, że Volvo zdecydowało się na zaciągnięcie pożyczki w jednym z chińskich banków na nowe inwestycje. Szwedzi planują znaczący wzrost sprzedaży nowych egzemplarzy w salonach na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Volvo otrzymało kredyt o wartości 800 milionów dolarów amerykańskich na inwestycje w Europie. Szwedzki koncern zobowiązał się do spłaty długu do 2021 roku - do tego czasu producent spodziewa się, że każdego roku na rynek będzie wprowadzał i sprzedawał 800 tys. nowych egzemplarzy aut.

Volvo sfinansuje bieżące prace nad nową generacją S80 oraz XC90

Ze środków udzielonych przez China Development Bank, Volvo sfinansuje prace nad kolejnymi generacjami modeli: S80 oraz XC90, z którego tej drugi miał swoją premierę już przeszło dekadę temu. Z nieoficjalnych doniesień dowiedzieliśmy się także, że niebawem na rynku ma pojawić się także całkowicie nowy crossover.

Real Logistics lokalizator gps do samochodu maszyny do regeneracji filtrów dpf fap producent

gravatar logoVolvo jest jedną z tych marek, które jeszcze trzymają poziom w Europie. Cenię sobie ich dość konserwatywne, ale wytrzymałe i nowoczesne mimo wszystko konstrukcje. Poza tym Szwedzi zawsze zaskakiwali mnie jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - nie tylko kierowcy i pasażerów, ale m.in. w postaci dodatkowych zabezpieczeń dla samych poszkodowanych, np. pieszych.

gravatar logoTrzymam kciuki, żeby dobrze spożytkowali ten kredyt i pokazali, jakimi markami chcą jeździć Europejczycy. Volvo jako jeden z niewielu producentów nie sprostytuował się i produkuje mało awaryjne samochody. Co z tego, że XC90 jest 10 lat na rynku? Ważne, że się nie psuje, tak jak np. samochody z całej grupy VAG'a. VW może czyścić buty Szwedom.