Szwedzi zadłużają się na Wschodzie. Volvo pożyczka kapitał z chińskiego banku

Volvo

Zagraniczne media motoryzacyjne podają, że Volvo zdecydowało się na zaciągnięcie pożyczki w jednym z chińskich banków na nowe inwestycje. Szwedzi planują znaczący wzrost sprzedaży nowych egzemplarzy w salonach na przestrzeni najbliższych kilku lat.

Volvo otrzymało kredyt o wartości 800 milionów dolarów amerykańskich na inwestycje w Europie. Szwedzki koncern zobowiązał się do spłaty długu do 2021 roku - do tego czasu producent spodziewa się, że każdego roku na rynek będzie wprowadzał i sprzedawał 800 tys. nowych egzemplarzy aut.

Volvo sfinansuje bieżące prace nad nową generacją S80 oraz XC90

Ze środków udzielonych przez China Development Bank, Volvo sfinansuje prace nad kolejnymi generacjami modeli: S80 oraz XC90, z którego tej drugi miał swoją premierę już przeszło dekadę temu. Z nieoficjalnych doniesień dowiedzieliśmy się także, że niebawem na rynku ma pojawić się także całkowicie nowy crossover.

gravatar logoVolvo jest jedną z tych marek, które jeszcze trzymają poziom w Europie. Cenię sobie ich dość konserwatywne, ale wytrzymałe i nowoczesne mimo wszystko konstrukcje. Poza tym Szwedzi zawsze zaskakiwali mnie jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa - nie tylko kierowcy i pasażerów, ale m.in. w postaci dodatkowych zabezpieczeń dla samych poszkodowanych, np. pieszych.

gravatar logoTrzymam kciuki, żeby dobrze spożytkowali ten kredyt i pokazali, jakimi markami chcą jeździć Europejczycy. Volvo jako jeden z niewielu producentów nie sprostytuował się i produkuje mało awaryjne samochody. Co z tego, że XC90 jest 10 lat na rynku? Ważne, że się nie psuje, tak jak np. samochody z całej grupy VAG'a. VW może czyścić buty Szwedom.