Temat: VW miał wprowadzić budżetową markę motoryzacyjną na rynek

Czytałem ostatnio, że VW miał zająć się wprowadzeniem na rynek budżetowej marki, ale coś tam im nie wyszło i przełożyli swoje plany na później, bo chcą rzekomo utrzymać wysoką jakość swoich bieżących modeli. Jaką jakość ja się pytam?

Maciej Fiedler tanie loty z lublina do rzymu

gravatar logoTo prawda, VW skończył się pod koniec lat 90. i od tego czasu produkuje coraz gorsze i bardziej awaryjne konstrukcje. Niestety, ale to też efekt działań Unii Europejskiej, która naciska na producentów, aby ograniczali pojemność silników (podatek) oraz emisję spalin. Ciekawe czym będziemy za kilka lat jeździli. Silnik 1.0 do Passata? To możliwe.

gravatar logoA po co im kolejna marka budżetowa, skoro jeszcze kilka lat temu tłumaczyli, że ten segment należy do Skody. To co? Nagle odwidziało się i promują Skodę na równi ze sobą? Niestety cała grupa VAG'a (w tym także Audi) równa do ziemi i wpuszcza na rynek coraz mniej trwałe modele. Taka jest prawda.

gravatar logoDlatego ja nie planuję zakupu nowego samochodu w przyszłości, a zdobycie jakiejś perełki z większym silnikiem i remontowanie go na bieżąco. Zobaczycie, że minie 10 lat i tych samochodów, które dziś się projektuje nie będzie na rynku, a Mercedesy W124 nadal będą śmigały po ulicach. Motoryzacja skończyła się 20 lat temu.

gravatar logoJestem podobnego zdania jak poprzednicy. VW produkuje kiepskie auta, a ich silniki TSI pozostawiają wiele do życzenia. To samo ze skrzyniami biegów DSG, które padają jeszcze zanim przejadą 100 tysięcy kilometrów. Kiedyś to było nie do pomyślenia, a dzisiaj to już w zasadzie standard. Żałosne.