Wiemy już jak wygląda nowe Aygo

Aygo

Toyota pochwaliła się już oficjalnie wyglądem nowej generacji modelu Aygo. Samochód powstał na bazie tej samej płyty podłogowej i konceptu, co Peugeot 108 oraz Citroen C1, ale wydaje się, że to japoński producent wykrzesał z tej konstrukcji najwięcej. Auto pojawiło się na targach motoryzacyjnych w Genewie.

Nowa Toyota Aygo nie tylko prezentuje się znacznie okazalej w porównaniu do swojego poprzednika, ale przy tym ma nieco większe gabaryty - samochód jest dłuższy o dwadzieścia pięć centymetrów.

Auto jest niższe o 5 milimetrów, ale dzięki nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym, kierowca ma i tak o kilka milimetrów więcej miejsca. Nowe Aygo będzie prawdopodobnie także nieco bardziej stabilne, a to ze względu na rozszerzony o 8 milimetrów rozstaw kół.

Cena nie jest jeszcze znana

Samochód został wyposażony w niewielki silnik o pojemności 1 litra (jednostka benzynowa), który generuje 70 KM. Z informacji podanych przez producenta - auto spala nieco ponad 4 litry paliwa na 100 kilometrów.

Premiera rynkowa oraz ostateczna cena za nowe Aygo nie są jeszcze znane.

naprawa klimatyzacji w tirach Wrocław http://moto-newsy.pl

gravatar logoTrzeba przyznać, że prezentuje się znacznie lepiej od poprzedniej generacji. Szkoda, że Toyota nie zdecydowała się na chociaż niewielkie powiększenie gabarytów tego modelu, bo tak to mogłoby być niewielkie autko dla 3-osobowej rodziny, a tak to chyba nadaje się tylko na pierwszy samochód dla singla.

gravatar logoMoim zdaniem nie jest źle - w porównaniu do poprzednika znacznie lepszy design, agresywna linia i bardzo przyjemna w ciemnych kolorkach. Niestety wnętrze pozostawia sporo do życzenia - spodziewałbym się, że w końcu pojawi się klasyczny obrotomierz. Zastanawiam się też po co ten zegar na środku, który udaje komputer pokładowy.