Żurawie samochodowe, czyli jak zacząć biznes wynajmowania auta do pracy na wysokości

straż pożarna

Żurawie samochodowe to swojego rodzaju dźwigi, które mają możliwość samoczynnego przemieszczania się oczywiście, wszystkim kieruje człowiek, czyli kierowca i za razem operator takiego żurawia. Jest to korzystne dla wielu sytuacji.

Samochody tego typu należą do grupy aut specjalnych. Nie są codziennie widoczne na naszych drogach. Nie zawsze sytuacja wymaga ich użycia. Żurawie samochodowe bardzo dobrze potrafią podnosić oraz przemieszczać pewne elementy. Często porównywane są do dźwigów budowlanych na placach budowy. Tam niestety tego rodzaju dźwig nie ma możliwości przemieszczania się, i to przemawia na plus dla żurawi samochodowych. Jedno jest pewne, takie auta są specjalne i przydatne w wielu okolicznościach. Mogą przecież ratować ludzi spod zawalonych skał czy też gruzów. Mogą podnosić auta i wyciągać je z rzeki. Wiele zastosowań posiadają takie dźwigi samochodowe. To już zależy od pomysłowości oraz od umiejętności operatora takiego żurawia, który musi wykazać się nie lada doświadczeniem i często także sprytem.

www.topfleet4u.pl przewóz osób do niemiec

gravatar logoNie jestem pewien, czy wynajem żurawia to taki dobry biznes. Taki średniej wielkości żuraw nowy to kosztu ok. 400 tys. złotych jeśli mowa o modelu nowym, a znów godzina pracy razem z kierowcą na poziomie 200 złotych to wcale nie taka świetnie zwracająca się inwestycja. Ja bym się tam kilka razy zastanawiał.